ORDU İL MEM ARGE

Bir Kitap da Sen Anlat

Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda; “Ordu Okuyor Kampanyası” kapsamında Anaokulları, İlkokullar, Ortaokullar ve Ortaöğretim Öğretim okullarında kitap okumaya olan ilgiyi artırmak, öğrencinin Türkçe dil seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma şuurunu kazandırmak, hitabet gücünü ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirmek amacıyla Ordu Valiliğinin 12.12.2012 tarih ve 31111 sayılı onayı ile "Bir Kitap Da Sen Anlat Yarışması" uygulamaya konulmuştur.  
Bir Kitap da Sen Anlat

            Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda Anaokulları, İlkokullar, Ortaokullar ve Ortaöğretim okullarında kitap okumaya olan ilgiyi artırmak, öğrencinin Türkçe dil seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma şuurunu kazandırmak, hitabet gücünü ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirmek amacıyla hazırlanan "Bir Kitap da Sen Anlat Yarışması"  2012-2013 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaktadır.

 

           Bir Kitap da Sen Anlat Yarışması;

             - Okul Öncesi Öğrencileri

            - 1, 2. Sınıf Öğrencileri

            - İlkokul öğrencileri (3,4. Sınıflar)

            - Ortaokul öğrencileri (5,6,7,8. Sınıflar)

            - Ortaöğretim öğrencileri (9,10,11,12. Sınıflar)                 

            olmak üzere 5(beş) kategoride yapılacaktır.

             * “Okul Öncesi, 1. ve 2. sınıf öğrencileri öğretmenleri ile birlikte seçtikleri kitapları okuyup sınıfta anlatma etkinlikleri yapacak olup yarışma düzenlenmeyecektir.

                Yarışmalar İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim öğrencileri arasında Şube, Sınıf, Okul, İlçe ve İl düzeyinde yapılacaktır.”

               

Eğitim Öğretim yılları bazında Şube, Sınıf, Okul, İlçe, Bölge ve İl düzeyinde yapılan yarışmalarda kategoriler bazında okunan kitap sayısı aşağıya çıkartılmıştır.

Kategoriler Bir Kitap da Sen Anlat Kapsamında Okunan Kitap Sayısı
2012-2013 2013-2014 2014-2015 2015 - 2016
İlkokul (3, 4.Sınıf) öğrencileri 20.284 9.978 11.298 12.957
Ortaokul(5,6,7,8.Sınıf)  öğrencileri 26.730 14.665 14.531 13.470
Ortaöğretim(9,10,11,12.Sınıf)  öğrencileri 13.444 9.690 8.703 9.869
Genel Toplam 60.458 34.333 34.532 36.296

 * 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında " Bir Kitap da Sen Anlat " yarışmasının her etabında farklı kitap okuma kuralı gereği fazla kitap okunmuştur. 

2015 - 2016 Eğitim Öğretim Yılı

İl Yarışmaları; İlkokullarda 10 Mayıs 2016 Altınordu Atatürk Kültür Merkezi, Ortaokullarda 12 Mayıs 2016  Altınordu Altaş Koleji, Ortaöğretimde 17 Mayıs 2016 Altınordu Altaş Kolejinin de düzenlenmiş olup dereceye giren öğrencilerin listesi aşağıya çıkartılmıştır.

Sıra

İlkokullar Kategorisi

Ortaokul Kategorisi

Liseler Kategorisi

Öğrenciler

Öğrenciler

Öğrenciler

1

Ünye Cumhuriyet İlkokulu Zehra Su KURU - Hayvanlar Toplantısı (Erich KASTNER)

Akkuş Fatih Ortaokulu Yağmur BASMACI - Şeker Portakalı (Jose Mauro De Vascon Celos)

Aybastı Fen Lisesi Tuğba Nur SATU - Kürk Mantolu Madonna (Sebahattin Ali)

2

Kumru Aşağı Damlalı Şehit Zekeriye Yatı İlkokulu Beyza SÜĞÜMLÜ - Sabahın İlk Nefesi (Gökhan TOK)

Çatalpınar Atatürk Ortaokulu Meliha Ahsen TONBAZ - Küçük Prens (Antoine de Saint Exuperi)

Gülyalı Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi Emine TEMEL - Safahat (Mehmet Akif ERSOY)

3

Ulubey İlkokulu Sevim Meryem AÇIKEL - Kül Kedisi (Grimm Kardeşler)

Ulubey Ortaokulu Selda KARABUZ - Martı (Richard BACH)

Ünye Atatürk Anadolu Lisesi Dilruba IŞIK - Od (İskender PALA)

4

Altınordu Vilayetler Hizmet Birliği Adil Karlıbel İlkokulu Ayça BAYAZIT - Pollyanna (Elenor H.PORTER)

Kumru Divanetürk Şehit İrfan Günceli Ortaokulu Ayşe Nur MUMSUZ - Serçe KUŞ (Cahit ZARİFOĞLU)

Gölköy Fatih Anadolu Lisesi  Serap Sıla KARABULUT - Piraye (Canan TAN)

5

Kabataş Alankent İlkokulu Şevval DÜZGÜN - Levent Ankara’da (Mustafa ORAKÇI)

Gülyalı Merkez Ortaokulu Berat YÜCE - Aşkın Gözyaşları Hz.Mevlana (Sinan YAĞMUR)

Korgan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Emirhan GEVREK - Kürk Mantolu Madonna (Sebahattin ALİ)

  Bir Kitap da Sen Anlat İl Yarışmalarında katılan öğrencilerimize 3 Haziran 2016 tarihinde Ordu Büyükşehir Belediye Meydanında düzenlenen törenle ödülleri verildi.

 


2014 - 2015 Eğitim Öğretim Yılı

  İl Yarışmaları; İlkokullarda 14 Nisan 2015, Ortaokullarda 15 Nisan 2015, Ortaöğretimde 15 Mayıs 2015 tarihlerinde Ordu Atatürk Kültür Merkezinde yapılmış olup dereceye giren öğrencilerin listesi aşağıya çıkartılmıştır.

   

Sıra

İlkokullar Kategorisi

Ortaokul Kategorisi

Liseler Kategorisi

Öğrenciler

Öğrenciler

Öğrenciler

1

İKİZCE DEVECİK İLKOKULU BÜŞRA İNCE - KEL PAPAĞAN (MEVLANA CELALEDDİN )

ULUBEY İLKOKULU ERSA ÇELİK - SARI GELİN (İBRAHİM KARAHAN)

GÜLYALI TURNASUYU KIZ ANADOLU LİSESİ TUĞBA BAYSAL - SOL AYAĞIM (CHRİSTY BROWN)

2

PERŞEMBE CUMHURİYET İLKOKULU ZEYNEP ATEŞ - KİBRİTÇİ KIZ  (HANS KRİSTİON ANDERSEN NAS)

FATSA SAKARYA ORTAOKULU EZGİ SERDAR - SADAKO VE KAĞITTAN BİN TURNA KUŞU (ELNOAR COERR)

PERŞEMBE İMKB SOSYAL BİLİMLER LİSESİ BERNA KAŞTAN - KOLEKSİYONCU (JOHN FOWLES)

3

GÜRGENTEPE ŞİRİNKÖY  İLKOKULU TUĞBA ATEŞ - TEMBEL MEMİŞ (ÜZEYİR GÜNDÜZ)

ALTINORDU AKYAZI ÇAMSAN ORTAOKULU ZEYNEP ÇELİK - BİR GENÇ KIZIN GİZLİ DEFTERİ (İPEK ONGUN)

ÜNYE ATATÜRK ANADOLU LİSESİ RABİA IŞIK - YUSUF İLE ZÜLEYHA (NAZAN BEKİROĞLU)

  Bir Kitap da Sen Anlat İl Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere 3 Haziran 2015 tarihinde Ordu Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen törenle ödülleri verildi.

 

2013 - 2014 Eğitim Öğretim Yılı  

 İl Yarışmaları; İlkokullarda 15 Nisan 2014, Ortaokullarda 17 Nisan 2014, Ortaöğretimde 14 Mayıs 2014 tarihlerinde Ordu Atatürk Kültür Merkezinde yapılmış olup dereceye giren öğrencilerin listesi aşağıya çıkartılmıştır.

  

Sıra

İlkokullar Kategorisi

Ortaokul Kategorisi

Liseler Kategorisi

Öğrenciler

Öğrenciler

Öğrenciler

1

PERŞEMBE ÇAKA- ÇAYTEPE İLKOKULU SILA SELIN CİNEK - KİMSE BİZE HAKARET EDEMEZ (BİRSEN EKİM ÖZEN)

GÜRGENTEPE IŞIKTEPE ŞEHİT AYHAN AKKUŞ ORTAOKULU İREM KARABAĞ - ÇALIKUŞU (REŞAT NURİ GÜNTEKİN)

PERŞEMBE İMKB ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ZEYNEP SUNAY ŞAHIN - SUÇ VE CEZA (DOSTOYEVSKI)

 2

ÜNYE YEŞİLKENT ŞEHİT MUSTAFA GÜLER İLKOKULU MERVE TONYALI - NENE HATUN (M.TALAT UZUNYAYLALI)

GÖLKÖY HÜRRIYET ORTAOKULU SILA ERDOĞDU - POLLYANNA (ELENOR H.POTER)

ÜNYE ANADOLU LİSESİ ZEYNEP GÜL YANIK  - VURUN KAHPEYE  (HALİDE EDIP ADIVAR )

 3

 KABATAŞ ATATÜRK İLKOKULU SUDENAZ GÜLTEKİN - ARKADAŞ SEVGİSİ (FATMA GÜNER)

GÜLYALI MERKEZ ORTAOKULU AYŞE ASRIN YILMAZ - MARTI (RICHARD BACH)

GÜRGENTEPE ŞEHİT AHMET YAŞAR ANADOLU LİSESİ KADİR AYDEMİR - KUYUCAKLI YUSUF (SABAHATTİN ALİ)


Bir Kitap da Sen Anlat İl Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere 11 Haziran 2014 tarihinde Ordu Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen törenle ödülleri verildi.

 

2012 - 2013 Eğitim Öğretim Yılı

İl Yarışmaları; İlkokullarda 17 Nisan 2013, Ortaokullarda 18 Nisan 2013, Ortaöğretimde 14 Mayıs 2013 tarihlerinde Ordu Atatürk Kültür Merkezinde yapılmış olup dereceye giren öğrencilerin listesi aşağıya çıkartılmıştır.

Sıra

İlkokullar Kategorisi

Ortaokul Kategorisi

Liseler Kategorisi

Öğrenciler

Öğrenciler

Öğrenciler

1

PERŞEMBE ÇAKA-ÇAYTEPE İLKOKULU SILA SELİN CİNEK - ŞİRİN BAŞKAN OLMAK KOLAY MI ? (BİRSEN EKİM ÖZEN)

MERKEZ HAMDULLAH SUPHİ TANRIÖVER ORTAOKULU ÜLKÜ UĞURLU - İNCİ (JOHN STEİNBACK)

AYBASTI ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ HAVVANUR YAVUZ - HUZUR SOKAĞI (ŞULE YÜKSEL ŞENLER)

 2

MERKEZ DURUGÖL İLKOKULU ZEYNEP ŞENYURT - AZ GİTTİM UZ GİTTİM (HAMDULLAH KÖSEOĞLU)

PERŞEMBE KUYLUCA ORTAOKULU SİNEM ÖZYER - KEREM İLE ASLI (HALK ÖYKÜSÜ [DER :SENNUR SEZER])

MERKEZ ORDU İMKB ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ  RUMEYSA KİNSİZ - KÜRK MANTOLU MADONNA (SABAHATTİN ALİ)

3

FATSA MERKEZ İLKOKULU SEMANUR KOÇ - MESNEVİDEN HİKAYELER (SELİM HANCIOĞLU)

GÖLKÖY ALANYURT ORTAOKULU YASENUR POYRAZ - YILKI ATI (ABBAS SAYAR)

KORGAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ EMİNE CİHAN - ÇALIKUŞU (REŞAT NURİ GÜNTEKİN)

İlkokul ve ortaokullar arası il yarışmasında dereceye giren öğrencilere 23 Nisan 2013 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende ödülleri verilmiştir. Ortaöğretim öğrencileri arası il yarışmasında dereceye giren öğrencilere 19 Mayıs 2013 Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende ödülleri verilmiştir.

 

06-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201606-06-201613-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-201513-12-2015

Saray Mah. Ulukonak Cad. No5 Altınordu / ORDU - 04522231629

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.